Aktuality Gymnázium

Dofe - ceremónia

Naši žiaci si prebrali Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu

Minulý utorok (9.10.2018) si osem našich žiakov slávnostne prevzalo Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu (DofE). Ide o medzinárodne uznávanú cenu, ktorej získaniu predchádza cieľavedomé a dlhodobé plnenie rôznych výziev. U náš na škole sme program rozbehli minulý rok a tešíme sa, že deväť našich žiakov program úspešne dokončilo.

Slávnostná ceremónia sa konala v Starej tržnici, kde sa jej zúčastnilo osem z našich deviatich úspešných účastníkov. Okrem nich našu školu na ceremónii reprezentovali vyučujúci Mgr. Ján Gonda a Mgr. Martin Sabo. Nakoľko išlo o zatiaľ najväčšiu DofE ceremóniu, uskutočnila sa podľa nového (skupinkového modelu) – tak ako sa odovzdávajú ceny v Buckinghamskom paláci.

Program DofE sa na Slovensku zatiaľ len rozbieha, napriek tomu si už teraz veľa ľudí uvedomuje jeho potenciál a zmysel pre mladých. Aj preto ho podporuje veľa osobností či šéfov významných firiem. Celú ceremóniu zastrešoval britský velvyslanec Andrew Garth, naši žiaci si cenu osobne prevzali od Andreja Jurisa, predsedu predstavenstva ZSE. Okrem neho sa ceremónie zúčastnili napríklad Michal Štencl z firmy Sygic, Pavel Trenka z HB Reavis, Anna Symingtom-Maar z Teach For Slovakia a mnohí ďalší. Reportáže z ceremónie odvysielali viaceré televízie, TA3 zachytila aj našich žiakov.

Našim žiakom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy!

Bronzovú úroveň programu ukončili:
• Nina Kovácsová (V.C)
• Tereza Votavová (V.C)
• Tomáš Sákal (V.C)
• Nicol Kubíčková (IV.D)
• Ľubica Luščanová (III.B)
• Mirka Hargašová (II.D)
• Michaela Zavacká (II.D)
• Matúš Zavacký (IV.B)

© 2018 Gymnázium Česká 10. All Rights Reserved. Designed By Achnaton